066 580 55 58

068 258 85 33

[email protected]

Время работы: с 10:00 до 22:00 ЗАКАЗАТЬ ЗВОНОК

Усі основні принципи цегляної кладки


Будь-який досвідчений муляр, коли він приступає до кладки цегли, знає, що існує кілька золотих правил. Якщо споруда складена без дотримання прямого кута, рівня і схилу, вона буде виглядати непрофесійно і не буде стійкою.
Прямий кут
Для будь-якої споруди під терміном «прямий кут» розуміється, що будь-які площині або сторони, що утворюють кут, повинні бути під кутом 90 ° один до одного. З цієї причини необхідно обов’язково перевіряти за допомогою будівельного косинця кожен кут, який утворюється стінами (або якимись іншими частинами будівлі).
Ніколи не робіть «на око», інакше стіни вийдуть кривими, а бруковане покриття нерівним.
Рівень
Надзвичайно важливо під час роботи постійно за допомогою будівельного рівня перевіряти горизонтальні поверхні, включаючи фундаменти і бруковані покриття. Якщо поверхня негоризонтального, то вона буде похилій, а якщо стіна має похилі ряди, то вона буде виглядати дивно, якщо взагалі встоїть на місці.
Коли бульбашка повітря в будівельному рівні розташований по центру, то ви знаєте, що поверхня горизонтальна. Еслістроітельний рівень занадто короткий для того, щоб використовувати його на більшій довжині, то його слід помістити на більш довге правило або на довгий прямий дерев’яний брусок.
Схил
Принципи ті ж: якщо вертикальна поверхня не перевіряється за допомогою схилу, то вона буде виглядати нерівною. Тому необхідно постійно перевіряти вертикальну поверхню.
При кладці цегли найпростіший шлях перевірки вертикальності — використовувати будівельний рівень. З іншого боку, на кутах можна використовувати схил зі свинцевим вантажем. Особливо при виставленні профілю і при будівництві садових стін. Не рекомендовано вести будівництво в тому випадку, коли прогноз погоди обіцяє дощ. Сильний дощ може вимити щойно забитий свіжий розчин з швів. Якщо це все ж сталося, то для попередження утворення плям цегляну кладку слід якомога швидше очистити за допомогою щітки. Якщо необхідно, використовуйте відповідні чистячі засоби для цегляної кладки. Ні в якому разі не обливайте водою зі шланга щойно викладені стіни з розшитими швами, оскільки це дасть такий же результат, як і сильний дощ. Якщо дощ піде несподівано, то накиньте на цегляну кладку пластикову плівку, щоб попередити можливе пошкодження. Закріпіть кінці плівки по сторонах кладки цеглою. Ніколи не зводите кладку в дуже холодну погоду — нижче ніж 3 ° С. Пам’ятайте, що навіть якщо робите кладку в сонячний весняний день, під час нічних заморозків неукритих цегляна кладка може бути пошкоджена.
Виставлення прямого кута
Забийте кілочок в землю в одному з кутів будівельного майданчика, відміряйте на будівельному шнурі 3 м уздовж основної лінії і відзначте цю точку А кілочком. Після цього відміряйте шнуром 4 м отугла і відзначте на шнурі точку В. Потім попросіть помічника утримати його під кутом приблизно 90 ° до першої лінії. За допомогою свого другого помічника і вимірювальної стрічки налаштовуйте кут, змінюючи другу лінію до тих пір, поки відстань між точками А і В не буде точно дорівнює 5 м. Тепер кут прямий, і ви можете зафіксувати другу лінію. Повторіть цю операцію для трьох інших кутів і в кінці переконайтеся, що діагоналі рівні один одному.
Ви можете виготовити постійний прямий будівельний кут. Для цього збийте цвяхами три дерев’яних відрізка так, щоб сторони отриманого трикутника були відносно 3:4:5 — наприклад, 0,9,1,2 і 1,5 м.
Перевірка рівня
Важливо за допомогою будівельного рівня перевіряти всі поверхні на горизонтальність.
Перевірка вертикальності
Будівельний рівень можна використовувати і для перевірки вертикальних поверхонь. Для остаточної перевірки можна також застосовувати висок. Його можна причепити до дерев’яного бруска для того, щоб схил висів вільно.