066 580 55 58

068 258 85 33

[email protected]

Время работы: с 10:00 до 22:00 ЗАКАЗАТЬ ЗВОНОК

Як вирівняти стіни в квартирі


На превеликий жаль, у нашій країні у щойно зведених і зданих в експлуатацію будинках стіни залишають бажати кращого. І перед тим як клеїти на стіни шпалери, укладати плитку і виконувати інші оздоблювальні роботи необхідно їх вирівняти. Як вирівняти стіни в квартирі, а також усунути хвилі, перепади, вм’ятини і всілякі тріщини постараємося розповісти Вам у цій статті.

Спочатку Вам необхідно визначитися яким саме способом Ви бажаєте виконати вирівнювання стін у вашій квартирі. Зробити це можна за допомогою будівельних сумішей або з застосуванням гіпсокартону. Далі визначте, яку оздоблювальну роботу, будете проводити після вирівнювання. Клеїти шпалери? Укладати плитку? Пофарбувати стіни?

Якщо Ви плануєте поклеїти шпалери або пофарбувати стіни, в такому випадку можна використовувати 2 варіанти: вирівнювання гіпсокартоном, і вирівнювання за допомогою будівельних сумішей. Якщо плануєте укласти плитку, тоді будуть потрібні суміші для вирівнювання стін жорсткої зчіпки плитки зі стіною.

Почнемо з вирівнювання стін будівельними сумішами. Спочатку вбийте цвях в один верхній кут Вашої стіни, що не вбиваючи його в поверхню на 2-3 мм. Це буде наш перший маячок. Тепер візьміть нитку і прикріпіть на неї грузик, можна використовувати гайку. Отже, у нас вийшов Виска. Прикріплюємо його до цвяха, так, щоб вантаж дещо не діставав підлоги. І почекайте поки схил «замре» на місці. Таким чином, ми отримали пряму лінію. Тепер вбийте другий цвях в нижню частину вашої стіни, таким чином, щоб нитка і капелюшок цвяха вийшли на одній лінії.

З протилежної частини стіни необхідно виконати ті ж дії. В результаті вийде 4 вбитих по всьому периметру стіни цвяха і 2 рівні лінії з двох сторін. Потім візьміть ще нитку і протягніть її з кінця нижнього або верхнього цвяха до кінця іншого цвяха в протилежній стіні «хрест навхрест». Простежте за тим, щоб нитка, яку протягували, навскіс не стикалася зі стіною. Всі з нитками закінчили.

Тепер берете рівну палицю або правило і притуляєте її до двох цвяхах з однією з сторін стіни. Далі розведіть будівельну суміш типу «ротбанд» і за допомогою будівельного шпателя заповнюйте простір між палицею і стіною. Почекаємо, поки висохне. У результаті виходить рівна лінія, яка буде «маячкових». Візьміть рівень і обов’язково перевірте її. Ті ж дії виконайте з іншого боку стіни. Таким чином «маячкові» лінії готові. І можна сказати, що 80% роботи вирівнювання стін готові.

Далі розведіть спочатку приблизно, 10 л «Ротбанда», візьміть будівельний шпатель і наносите суміш на стіни великими мазками між виконаними «маячкових» лініями. Тепер потрібно знову взяти рівну палицю або правило, необхідного розміру і вирівняти накладену суміш. Проводьте правилом або палицею знизу вгору або навпаки, як Вам буде зручніше, уздовж «маячкових» ліній. Якщо «Ротбанда» мало додавайте ще, поки стіни не вирівняються відповідно до «маячкових» лініями. Кут стін підрівняйте за допомогою шпателя. Все, на цьому говоримо, що робота закінчена.