066 580 55 58

068 258 85 33

[email protected]

Время работы: с 10:00 до 22:00 ЗАКАЗАТЬ ЗВОНОК

Як залити стяжку — поради, як зробити стяжку підлоги


Стяжка підлоги повинна бути міцною, не мати тріщин, бути однаково щільною по всій товщині, мати рівну поверхню. Як цього домогтися, як зробити стяжку підлоги — читайте в нашій статті.

Як залити стяжку підлоги? Для початку потрібно підготувати необхідні матеріали, наприклад, вирівнюючу суміш, цементно-піщаний розчин, готову суміш для наливних підлог, ніздрюватий бетон. Вибір суміші залежить від необхідної якості поверхні. Для укладання деяких підлогових покриттів (паркет тощо) потрібно ще і додаткова спеціальна суміші для верхнього вирівнюючого шару. Другий момент підготовчих робіт — завчасна установка сантехнічного обладнання, радіаторів, прокладка інженерних комунікацій.

Як зробити стяжку підлоги правильно? Важлива умова — формування потрібної товщини, значення якої залежить від кожного конкретного випадку. Так, стяжку товщиною від 3 см роблять, якщо матеріалом служить цементно-піщаний розчин з пластифікатором. Стяжка цементно-піщана, без пластифікатора, застосовувана для компенсації нерівностей бетонних плит, роблять товщиною від 2 див. Стяжку товщиною 10-15 см роблять у випадку, коли перепад рівнів плит становить близько 6 см (матеріалом у цьому випадку служить піскобетон). При більшій товщині стяжки в її нижній шар додатково укладають керамзитобетон.

Щоб зробити стяжку підлоги, треба встановити нульовий рівень і визначити положення поверхні стяжки. Далі — підготувати основу (замазати щілини між стінами і плитами перекриттів, видалити залишки старих складів, провести знепилювання і очищення від бруду, прогрунтувати поверхню, зробити гідроізоляцію низу стін).

Наступний етап — виставлення маяків. Розташовують їх паралельно один одному і на відстані, достатній, щоб оперти правило. Важливо точно встановити маяки, інакше поверхня стяжки буде не плоскою і не рівною.

Як залити стяжку

Як залити стяжку потрібно укласти розчин смугами (між сусідніми маяками), причому черга одну. Потім треба зняти маяки і заповнити розчином залишилися смуги. При заливанні стяжки поспіль, а не через смугу, маяки знімають через 3 дні, а решту поглиблення грунтують свіжоприготованим розчином і затирають. Рекомендується робити стяжку підлоги в одній кімнаті за один підхід, не залишаючи роботу на інший день.

Якщо ви вирішили зробити стяжку підлоги з розчинів на основі цементу, то потрібно врахувати, що цементно-піщана стяжка сохне близько місяця, наливні суміші — від однієї доби до одного місяця. Плитку дозволяється укладати, не чекаючи повного висихання стяжки (через тиждень). Інші матеріали (дерев’яні підлоги) укладаються тільки після твердіння і сушіння стяжки.

Зробити стяжку підлоги з піскобетону можна за таким же принципом, що і цементно-піщану основу. Готова стяжка буде більш жорсткою, швидше висохне, а на її поверхні не утворюються тріщини (що можливо в цементно-піщаних основах). Ще один позитивний момент — залити стяжку з піскобетону допустимо практично при будь-яких умовах навколишнього середовища (наприклад, вологості повітря не більше 95% і температурі мінус 5 градусів).

Робити стяжку за допомогою вирівнюючих сухих сумішей ще зручніше. Склади, в залежності від наявності в них тих чи інших добавок, можуть наноситися тонким шаром, з часом не розтріскуватися, мати високу адгезію до основи і малий час схоплювання. Такими матеріалами можна вирішувати різні завдання: виконувати попереднє вирівнювання, усувати тріщини і т.д.