066 580 55 58

068 258 85 33

[email protected]

Время работы: с 10:00 до 22:00 ЗАКАЗАТЬ ЗВОНОК

Як вибрати ортопедичний матрац?


Згідно зі статистикою уві сні ми проводимо близько третини свого життя. І ця третина життя дуже важлива, адже саме уві сні ми відпочиваємо і відновлюємо свої сили, якщо сон міцний та спокійний то і самопочуття відмінне. Тому ми прикладаємо стільки зусиль, щоб зробити свою спальню максимально комфортною та затишною. Багато часу приділяємо оформлення та дизайну, довго вибираємо шафа, комод, тумби і, звичайно ж, ліжко. Нам необхідно щоб ліжко було зручним і красивим, надійною, довговічною і головне безпечною, з екологічно чистого матеріалу. Але чи гарантує наявність якісної ліжка нам повноцінний сон і відпочинок? На жаль, немає.

Для того щоб повністю відновити свої сили під час сну нам необхідний такий простий і звичайний, усім знайомий матрац, який, по суті, і є нашим спальним місцем. Але чи все так просто? У наш час вибір дуже широкий і різноманітний і дуже важливо не помилитися. Адже від матраца залежить, чи зможуть наші м’язи повністю розслабитися під час сну, і чи отримає хребет необхідну підтримку, інакше неспокійний сон і біль у тілі поутру нам забезпечені. Міф про те, що корисно спати на жорстких матрацах, на сьогоднішній день спростують. Жорсткість матраца необхідно підбирати індивідуально, так як занадто жорсткий матрац буде чинити тиск на хребет, занадто м’який — дозволить хребту провисати. Обидва випадки приведуть до викривлення і деформації, а це, в свою чергу, викличе почуття дискомфорту, втоми і, можливо, навіть біль. Як же правильно вибрати матрац, що собою являють ортопедичний і анатомічний матраци і в чому різниця?

Анатомічні матраци, або більш правильно їх назвати матраци з анатомічним ефектом, названі так, за здатність максимально точно приймати форму людського тіла. Найбільший анатомічний ефект мають матраци на латексній основі, на незалежному пружинному блоці Pocket spring, і з застосуванням в’язко — еластичної піни Memory Foam. Такі матраци, як правило, рекомендовані людям, які не мають ортопедичних проблем.

Ортопедичні матраци взяли свою назву за аналогією з галуззю медицини, що займається лікуванням кістково — м’язової системи людини — ортопедії. Але сам матрац не здатний вилікувати, тому правильніше буде назва «Матраци з ортопедичним ефектом». Головна їхня відмінність у тому, що вони здатні не тільки приймати форму людського тіла, але і підтримувати хребет, перешкоджаючи його викривлення. Правильно підібраний матрац з ортопедичним ефектом здатний істотно поліпшити стан вашого хребта, зняти втому і напругу з суглобів і навіть запобігти розвитку захворювання. Чим природніше положення хребта під час сну і чим менше на нього навантажень, тим вище ортопедичний ефект. Будова хребта у всіх однаково, але внаслідок впливу різних факторів, стан його у кожного унікально, тому, кожному необхідний індивідуальний підбір матраца. Як же правильно вибрати ортопедичний матрац, і які вони бувають?

В першу чергу, при виборі матраца, необхідно враховувати зріст, вага, вік і індивідуальні переваги кожного.

Враховувати зростання необхідно для вибору розміру матраца. Формула розрахунку дуже проста: ваш зріст плюс 20 см., для забезпечення вільного простору, з кожної сторони по 10 см. Мінімальна ширина односпальне матраца — 80 см., а двоспального — 140см. Стандартні розміри спального місця коливаються від 80 х 190, до 200 х 200 см., але розмір може бути і не стандартним на вимогу клієнта.

Жорсткість матраца залежить від ваги, чим важче людина, тим жорсткіше повинен бути матрац. Тіло сплячої людини, повинно мати максимальну кількість точок доторку з матрацом, створюючи в м’якому шарі матраца зручну «колиска», а жорсткий шар, повинен витримувати вагу тіла, надавати достатню підтримку хребту і не дозволяти йому провисати. Матрац повинен бути розрахований саме на вашу вагу, інакше рядків його служби може істотно скоротиться.

Для досягнення максимального ортопедичного ефекту, матрац повинен рівномірно розподіляти масу тіла по всій довжині і повторювати контури тіла. Проблема полягає в тому, що різні частини людського тіла мають різну вагу. Ідеально із завданням розподілу ваги тіла сплячої людини справляються водяні і повітряні матраци. Для матраців, виготовлених з інших матеріалів (пружинні і латексні), щоб досягти бажаного ефекту, використовують розподіл зон жорсткості, зазвичай їх від 5 до 7 зон, відповідних за своєю жорсткістю вазі певних частин тіла людини.

Залежно від матеріалу, з якого виготовлена пружна частина, матраци можна розділити на: водяні та повітряні, латексні, пружинні, поролонові, ватні, і інші.

Водні і повітряні матраци були розроблені спеціально для клінік та інших лікувальних установ. Вони мають самі високі ортопедичні властивості, що робить їх популярними і затребуваними, але широкого застосування такі матраци не придбали по ряду причин. Водні матраци мають велику вагу, іноді він досягає тони, до того ж воду в них необхідно міняти кожні два — три роки, що в домашніх умовах вкрай проблематично. У повітряних матрацах компресор має високий рівень шуму. І, звичайно ж, ціну таких матраців дуже складно назвати загальнодоступною.