066 580 55 58

068 258 85 33

[email protected]

Время работы: с 10:00 до 22:00 ЗАКАЗАТЬ ЗВОНОК

Рівняємо стіни


Збираєтеся міняти плитку або перетворити обробку стін? Значить, доведеться зайнятися вирівнюванням стін. І якщо вам здається, що ці оздоблювальні роботи прерогатива виключно фахівців — ми пропонуємо вам декілька простих порад, які обов’язково допоможуть вам успішно впоратися з настільки непростим завданням.

Для вирівнювання стіни вам знадобляться такі матеріали, як:

гіпс для кріплення направляючих;
розчин штукатурки.
Для вирівнювання стін, як правило, застосовуються, найчастіше використовуються наступні розчини:

алебастр;
цементний;
вапняний;
цементно-вапняний;
гипсоцементно.
Цементно-вапняний розчин штукатурки підходить ідеально, тому що він найбільш пластичний і з ним легше всього працювати.

Вирівнювання стін не припускає яких-небудь професійних навичок. Головне, запастися часом і інструментами. Ця процедура умовно поділяється на два етапи:

підготовка. Демонтаж (за допомогою перфоратора або молотка) старих покриттів: плитки, фарби, штукатурки і т.д., а також нанесення грунтовки. Після демонтажу на стіну наноситься грунтовка для найкращого зчеплення штукатурки.
Вирівнювання. Для успішного вирівнювання на стіні необхідно зробити своєрідну координатну систему. Для цього є кілька методів, два найбільш популярних способу:
а) вирівнювання за допомогою схилів. Забийте ряд цвяхів на відстані 50-100 см(у відповідності з розмірами стіни). При цьому стежите, щоб відстань між капелюшками і стіною було однакове для кожного цвяха. Цвяхи забиваються на одній площині, перпендикулярній суміжним стінах, а до їхніх, капелюшках прикріплюються капронові нитки з грузилом. Коли нитки приходять в «спокійне» стан — у напрямку до середини і внизу стіни прибиваються ще цвяхи — так виходить вертикальна лінія. Всі капелюшки знаходяться на одній вертикалі, яка перпендикулярна підлозі. Потім на ці точки встановлюються вертикальні маячки — вони і служать «рейками» для вирівнювання стіни;

б) вирівнювання за допомогою профілів. На 30-100см у вертикальному положенні встановіть металеві профілі, скріплені зі стіною за допомогою гіпсу або спеціального розчину, що клеїть. Перед тим, як гіпс просохне, за допомогою рівня добийтеся рівного стану профілів, які повинні бути перпендикулярними підлозі і розташовуватися на одній горизонталі. Після вирівнювання профілів, замажте їх по всій довжині спеціальним засобом. У результаті, як і в першому випадку, утворюються своєрідні «рейки».

У будь-якому випадку маячки повинні бути встановлені так, щоб накидатися суміш в товщині не була більше3 см.

Після установки маячків необхідно наступне:

За допомогою кельми «закидайте» розчин на кілька кв. м в межах однієї секції. Це потрібно робити зверху вниз;
Дрібними і зигзагоподібними рухами укладіть розчин по стіні зверху вниз, рухаючись точно по «рейках».
Допомогою напівтертка вирівняйте площину — знизу вгору або зліва направо.
Виконайте такі ж дії і на інших ділянках стіни, поки вона не буде повністю покладена штукатуркою.
Як тільки штукатурка стане напівтвердої, затріть штукатурку до ідеально рівного стану за допомогою напівтертки круговими рухами.