066 580 55 58

068 258 85 33

[email protected]

Время работы: с 10:00 до 22:00 ЗАКАЗАТЬ ЗВОНОК

Особливості поклейки вінілових шпалер


Цього разу Реальний ремонт розповість про те, як сучасні вінілові шпалери перевершують своїх паперових побратимів по багатьом показникам: красі, міцності, довговічності і водостійкості. Алгоритм поклейки вінілових шпалер практично не відрізняється від тих же звичайних паперових. Однак є й свої тонкощі про які ми і спробуємо зараз поговорити.

Прагнете приклеїти вінілові шпалери максимально швидко і легко? Значить, дотримуйтесь наших рекомендацій:

1. Подбайте про підготовку стіни до таких шпалерах: вона повинна бути ідеально рівною. А значить, може знадобитися шпаклювання. Як і будь-які сухі суміші, шпаклівка повинна бути високої якості, перевірити це допоможе стрічка канцелярського скотчу: наклейте 30-40-см смугу скотчу на стіну і різко віддирайте. Якщо на скотчі залишаються крихти від стіни — вона погано підготовлена, і варто переходити до додаткової прогрунтовки.

В цілому перед поклейкою вінілових шпалер бажано обробити стіну грунтовкою або спеціальним клеєм для вінілових шпалер. Також варто «пройтися» по стіні антиплісневим (фунгіцидною) засобом, щоб появу грибка не затьмарило всю виконану роботу.

Переконайтеся, що стіна суха — це найважливіша відмінність поклейки саме вінілових шпалер. Для цього візьміть маленький шматочок поліетилену (4×4 см), прикладіть його до стіни і накрийте тим же скотчем, наклеївши його на стіну так, щоб він повністю обволікав шматок поліетилену. Почекайте 5-6 годин і подивіться, чи немає на поліетилені утворення конденсату. Якщо є — чекайте повного просушування стін.

До речі, не треба клеїти вінілові шпалери на старі паперові — останні повинні бути повністю вилучені;

2. Готувати потрібно не тільки стіну, але і самі шпалери. Відміряйте рулеткою висоту стіни, розріжте смугу шпалер з запасом 10-15 смі акуратно складайте смуги один на одного лицьовою стороною вниз;

3. Далі йде черга підготовки клею, який повинен бути саме для вінілових шпалер. Сухий клей потрібно розмішати в теплій воді і настоювати протягом 10-20 хвилин — за цей час вийшла субстанція повинна набрякнути;

4. Тепер найважливіший етап — безпосередньо наклеювання шпалер. Починати необхідно з кута приміщення. Клей наносити або тільки на стіну, або на стіну і на шпалери. При цьому слід відзначати вертикальну риску на стіні, щоб смуга шпалер лягла максимально точно. Після нанесення клею дайте йому трохи загуснути, почекайте 1-2 хвилини. Потім смугу вінілових шпалер прикладайте так, щоб залишався запас вгорі і внизу — приблизно5 см. Верхній кінець смуги загніть, щоб не забруднити стелю. Після прикладання смуги до стіни притисніть її до стіни щіткою або ганчіркою від центру до країв і зверху вниз, відріжте зайві верхні і нижні частини гострим ножем.

Поставтеся до своєї роботи з усією серйозністю і відповідальністю, адже стіни створюють стиль всього приміщення. І дуже важливо, щоб вони виглядали акуратно і презентабельно.